מיליארד סינים לא טועים -באיזה מקצוע תוכלו להרוויח עשרות אלפי שקלים בחודש

מיליארד סינים לא טועים : הסינגלס דיי עושה בית ספר לבלאק פריידי ולסייבר מאנדי

מאת: צוות DIGITAL-IL פורסם 10.11.2015

בהנחה שאתם לא נמצאים בחופשה על הירח, בטח נתקלתם בשבועות האחרונים בפרסומים בטלוויזיה וברשתות החברתיות ל- Singles day, מסורת סינית, חג מכירות באונליין שבשנה שעברה גלגל את הסכום הפעוט של 9.3 מיליארד דולר ביום אחד (!). ומכיוון שהאחראיים ל"גיורו" של החג והבאתו לפתחם של הקונים הישראלים הם החבר'ה מChinaBuy ובראשם יובל אטד, ממייסדי החברה וחבר בסגל המרצים שלנו ב- DIGITAL-IL, היינו מוכרחים לברר איתו מה פשר הטירוף.

יובל אטד (משמאל) וג'ו זאנג, מייסדי Chinabuy
יובל אטד (משמאל) וג'ו זאנג, מייסדי Chinabuy

היי יובל, אי אפשר לחמוק בימים האחרונים מהפרסומות ל- Singles day שמביאה ארצה ChinaBuy שלך. הישראלים שהתרגלו לבלאק פריידי ולסייבר מאנדיי הולכים להתאהב בגרסה הסינית של מרתוני המכירה ברשת?

הפתגם אומר שמיליארד סינים לא טועים ואני מאמין שגם 8 מיליון ישראלים לא. במחקר שעשינו מצאנו ש 68.2% מהישראלים הזמינו לפחות מוצר אחד מאתר קניות סיני בשנה האחרונה. יום הרווקים והרווקות, הוא קרנבל של מסיבות וקניות בסין, עשינו ייבוא של הקונספט בשנה שעברה והישראלים הבינו שיש כאן הזדמנות למבצעים ומחירים שאין להם אח ורע בישראל. הישראלים, בדיוק כמו הסינים, אוהבים לשמוח וליהנות, הם צרכנים נבונים ויודעים להפיק את המירב כשמדובר בקנייה חכמה כמו יום מבצעים מרוכז.  החל מהלילה בחצות (10.11) כל מי שייכנס לאתר chinabuy יזכה להנחות של עשרות אחוזים על מאות אלפי פריטים באתר, עם משלוח חינם, הקפדה על איכות המוצרים ושירות לקוחות בעברית 24/7. באתר יתקיימו מבצעי "פלאש דילס" בהנחות משתנות של עד 80%. יהיו מוצרים יוקרתיים ב- 10 ש"ח בלבד. כמו כן, לקוחות האתר יוכלו ליהנות מצבירת הנחות וקופונים של עד 50% הנחה. ובנוסף לכל זה, לקוחות Cal ייהנו מהטבה בלעדית של 10% הנחה נוספים על כל המבצעים באתר. בקיצור, אי אפשר שלא להתאהב.

9.3 מיליארד דולר, ביום אחד!?

היקף המכירות של קבוצת עליבאבא ב- Singles day בשנה שעברה עמד על 9.3 מיליארד דולר ביום אחד בלבד. אכן מדובר במספרים דמיוניים, אבל מה שעוד יותר מדהים הוא שהשנה הם צופים להכפיל את המספר הזה. הסייבר מאנדי, לעומתו, רשם בשנה שעברה מכירות של 1.7 מיליארד דולר "בלבד".  בשנה שעברה היקף הרכישות באתר chinabuy היה פי 300 מיום רגיל. אני מעריך שהשנה המספר זה יוכפל.

אחד הדברים שחוזרים בקורסים שלנו הוא דוגמאות לריטיילרים שזיהו הזדמנות עסקית או חסם אצל הקונים, ביססו עליהם את המודל העסקי של פלטפורמת האונליין והרוויחו בגדול. זה היה המקרה גם ב ChinaBuy?

ב chinabuy אנו רואים את הצורך של הצרכן הישראלי לקנות ישירות מסין ובזול, אך לא על חשבון איכות המוצרים ואיכות השירות. וכאן לחלוטין זיהינו כשל שוק של כל אתרי הקניות הסינים שכושלים גם באיכות המוצרים וגם באיכות השירות, ולזה החלטנו לתת פתרון בארץ. בנוסף ביצענו לוקליזציה מאוד עמוקה הן ברמת השיווק והן ברמת התאמת המוצרים לשוק הישראלי.

ChinaBuy מספקת שירות לקוחות בשפה העברית 24/7,  אלו צעדים נוספים אתם נוקטים על מנת לספק ביטחון לקונים שלכם באונליין וליצור יתרון על פני אתרים גלובליים אחרים שמוכרים סחורה מסין לישראל, למשל עלי אקספרס?

אנחנו משקיעים מחשבה רבה ולא מעט משאבים על מנת לספק חווית לקוח מושלמת. לאחרונה  פיתחנו תו בקרת איכות ובעצם כל הסמארטפונים הסינים שנמכרים דרך chinabuy עוברים בדיקה מחמירה ומקבלים תעודת VIDA  בנוסף לאחריות של שנה או שנתיים, תלוי במוצר. בנוסף כל המוצרים שלנו הם מוצרים מקוריים בהתחייבות שעוברים בקרת איכות קפדנית, המשלוח הוא חינם לכל המוצרים ויש אפשרויות החזרה. בניגוד לעלי אקספרס לדוגמא ניתן לרכוש אצלנו באתר באמצעות פייפאל.

סינגלס
שירות לקוחות בשפה העברית 24/7, נדבך חשוב בחווית הקנייה שChinabuy מעניקה לקונים הישראלים

מהו האתגר הגדול כשמדובר על ייבוא פריטים מסין? האם זהו אתגר לוגיסטי בעיקרו?

האתגר הוא בעיקר לוגיסטי, במיוחד כשמדובר במוצרים כגון רהיטים אותם אנחנו מייבאים ארצה בשילוח ימי אך יש גם אתגרים נוספים כגון מציאת ספקים טובים, רגולציה ועוד.

הזכרת את הרהיטים שהתחלתם לאחרונה למכור בייבוא מסין, האם הישראלים לא חוששים להזמין ריהוט בלי שיוכלו לראות אותו ולחוש אותו? אילו פתרונות אתם מציעים על מנת להתגבר על הפער הזה?

לפני כמה שנים כשאתרי המסחר מסין החלו למכור בגדים כולם אמרו שאי אפשר לקנות בגד באינטרנט כי זה הדבר הכי אישי שיש, חייבים למדוד ולהרגיש את הבד. היום קטגוריית הביגוד היא הקטגוריה הנמכרת ביותר בכל האתרים. אנחנו מרגישים שהגיעה השעה לחולל את המהפכה הזו גם בענף הריהוט, בישראל פערי המחירים בין היצרן לצרכן הם מהגבוהים בעולם ולכן החלטנו להתחיל את המהפכה דווקא כאן.  Chinabuy מאפשרת לקונה הישראלי לקנות ריהוט בייבוא ישיר מסין בחצי ואפילו בשליש מחיר בהשוואה למחירים בישראל. המחירים המוצגים באתר כוללים כבר את המיסים ומשלוח ישיר עד הבית. בנוסף, קבוצת chinabuy מתחייבת לאמנת שירות הכוללת הקפדה על איכות, משלוח תוך 45 ימי עסקים ואחריות ל12 חודשים. מי שרכש סלון לדוגמא והתחרט אנחנו מאפשרים להחזיר את המוצר בחינם בתוך 14 יום.

איך אתה רואה את האיקומרס בישראל בשנים הקרובות מההיבט של התעשייה? האם קורסים להכשרת אנשי איקומרס כמו זה שלוקח חלק אצלנו במרכז עונה לצורך ממשי שקיים לאנשי מקצוע מצוינים שיתפעלו את חנויות האונליין בארץ וישלימו את הפער עם העולם?

ללא ספק תחום האיקומרס בשנים הקרובות רק ילך ויגדל הן ברמה הלוקאלית של חנויות קטנות ובינוניות של עסקים שונים והן ברמה של אתרים גדולים יותר. יחד עם זאת אני צופה מגמת גלובליזציה וללא ספק ישנה הזדמנות עצומה ליצרנים ישראלים מקומיים למכור את המוצרים שלהם במדינות מחוץ לישראל ובדגש על סין. בסין ישנה אהדה גדולה מאוד לישראלים ומוצרים תוצרת ישראל נתפסים אצל הסינים כמוצרים ייחודיים וחדשניים וללא ספק קיימת כאן הזדמנות למכור את תוצרתם לשוק הסיני.

 כמה מנהלי איקומרס מועסקים ב ChinaBuy ואיך נראה יום טיפוסי שלהם?

בסניף הישראלי של Chinabuy מועסקים כ- 20 איש שכולם מתעסקים בצורה כזו או אחרת בניהול איקומרס. כל תפקיד שעוסק בחדשנות וביזמות ללא ספק מסב אושר וסיפוק לכל מי שעוסק בו וב- Chinabuy אנחנו מקפידים לייצר ecosystem של happiness גם בקרב העובדים, גם בקרב השותפים וכמובן בקרב הלקוחות.

 הסינגלס דיי יתקיים ב11 בנובמבר. מה יראו המספרים בבוקר ה- 12 בנובמבר?

אנחנו מעריכים שהמספרים יהיו לפחות כפולים משנה שעברה, אבל למספרים הסופיים נצטרך להמתין ולראות.

תודה יובל! או שמא עלינו לומר 謝意

 

 

 

WhatsApp chat